Get Adobe Flash player

Program pokazów slajdów

(ODWOŁANE - pokazy będą wznowione w sezonie jesiennym 2020)

Ama Dablam - Najpiękniejsza Góra Świata

Joanna Kozanecka


Ama Dablam (6856 m), znajdująca się w Nepalu, w dolinie Khumbu, uważana jest za najpiękniejsza Górę Świata. Jej strzeliste granie i pionowe ściany, wywołują respekt a skute lodem i śniegiem podejście na szczyt ciągnie się w nieskończoność. O szczegółach niedawnej wyprawy opowie Joanna Kozanecka. W trakcie pokazu dowiemy się: co to jest magiczna Yellow Tower i Orle Gniazdo, czemu nie wszystkim udaje się zdobyć szczyt, jak Jerzy Kukuczka czuwał nad moją wyprawą i co widać ze szczytu?

 

(ODWOŁANE - pokazy będą wznowione w sezonie jesiennym 2020)

 Islandia i północ Norwegii – gdy słońce nie mówi dobranoc

Iwona i Jurek Maronowscy


Daleka północ to przestrzeń i dzika przyroda w jej najlepszej odsłonie, a dzień polarny daje możliwość wędrówki przez całą dobę. Gdy słońce jest najniżej, wtedy krajobraz wygląda jeszcze piękniej. Zabierzemy was do interioru Islandii, wulkanu Askja, by wykąpać się w kraterze Viti wypełnionym ciepłym jeziorem. Zajrzymy w bajkową, wulkaniczną krainę Kerlingarfjöll. Gdzieś we wschodniej Islandii pokażemy gorący wodospad, o którym Islandczycy zakazali nam mówić gdzie jest, aby nikt niepowołany go nie znalazł. W Norwegii powędrujemy ponad morze chmur w masywie Siedmiu Sióstr, odwiedzimy park Rago, odległe plaże Lofotów, fjordy wysp Vesteralen i Senja, a także pokażemy dlaczego jednego dnia jest dzień polarny, a kolejnego w tym samym miejscu noc trwa już ponad godzinę!

 

(ODWOŁANE - pokazy będą wznowione w sezonie jesiennym 2020)

 W poszukiwaniu drogi na koniec świata czyli opowieść o tym jak podróż potrafi odmienić życie

Michał Woroch


Góry Mongolii konno? 65 000 km w 371 dni przez obie Ameryki? Czy można pokonywać takie wyzwania jeżdżąc na wózku? Tak! Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że niemożliwe staje się możliwie.

Michał Woroch
Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

www.michalworoch.com
https://www.facebook.com/wheelchairtrip/
Instagram: wheelchairtrip

 

(ODWOŁANE - pokazy będą wznowione w sezonie jesiennym 2020)

Arktyczny rejs - jachtem u Czukczów, Eskimosów i Inuitów

Monika Witkowska

Jakie są sposoby Czukczów na obronę przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Czy Eskimosi rzeczywiście całują się nosami? Do czego służą penisy morsów? Co jest smaczniejsze: słonina wieloryba, mięso foki czy woła piżmowego? Czym się różni sztorm na Morzu Czukockim od sztormu na Morzu Beringa? Jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Jak zrobić aby dzień trwał 48 godzin? Na te i inne pytania odpowie Monika Witkowska, która wraz z Börje Ivarssonem przez trzy miesiące żeglowała na 10,5 metrowym jachcie „Anna” wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki, na koniec docierając do Aleutów. Na Czukotce żeglarze zostali aresztowani, przeholowani 500 km przez specjalnie wysłany okręt wojenny i dwukrotnie (!) postawieni przed rosyjskim sądem, ale nawet mimo tych doświadczeń pozostali fanami arktycznej Rosji.

 

javlist.net