Get Adobe Flash player

Program pokazów slajdów

(pokaz ODWOŁANY - nowego terminu jeszcze nie ustaliliśmy)

 Trzydzieści lat z rowerem po świecie - oraz film "Nie dojechać nigdy"

Piotr Strzeżysz


Piotr. W dzieciństwie uwielbiał spędzać czas na przeglądaniu map. Wertował atlasy geograficzne, kreślił w nich szlaki, malował drogi i wyobrażał sobie, dokąd kiedyś pojedzie i gdzie zamieszka. Gdy skończył piętnaście lat, pojechał w pierwszą wycieczkę po Polsce. Od tamtej pory przepedałował kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, ale wciąż nie może się zatrzymać.
Choć od dawna niczego nie szuka, często coś znajduje. Kiedy przystaje – opowiada. O spotkaniach z ludźmi, rudych kotach, pancernikach, lisach, duchach, o marzeniach, o wolności, wietrze i otwartym niebie. Czasem wspomnienia przelewa na papier. Przez ostatnich dziesięć lat wydał pięć książek. Ostatnia, zatytułowana „Zaistnienia”, niedawno ukazała się na rynku. W roku 2017 o podróżach Piotra powstał film pt. „Nie dojechać nigdy”. Wyświetlany był na kilkunastu festiwalach w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Zdobył pierwsze miejsce na Festiwalu Górskim Adrenalinium, otrzymał wyróżnienie na Mediatravel i pierwszą nagrodę w Kolumbii podczas spotkań Festival de Cina Verde de Barichara. Teraz będą go Państwo mogli obejrzeć w kinie „Wisła”.
Zapraszamy na spotkanie z włóczykijem z wyboru, który od zawsze marzył, aby być ptakiem.

Strona internetowa autora pokazu:
http://onthebike.pl/pl/

 

(pokaz ODWOŁANY - nowego terminu jeszcze nie ustaliliśmy)

 W poszukiwaniu drogi na koniec świata czyli opowieść o tym jak podróż potrafi odmienić życie

Michał Woroch


Góry Mongolii konno? 65 000 km w 371 dni przez obie Ameryki? Czy można pokonywać takie wyzwania jeżdżąc na wózku? Tak! Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że niemożliwe staje się możliwie.

Michał Woroch
Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

www.michalworoch.com
https://www.facebook.com/wheelchairtrip/
Instagram: wheelchairtrip

 

(pokaz ODWOŁANY - nowego terminu jeszcze nie ustaliliśmy)

Ama Dablam - Najpiękniejsza Góra Świata

Joanna Kozanecka


Ama Dablam (6856 m), znajdująca się w Nepalu, w dolinie Khumbu, uważana jest za najpiękniejsza Górę Świata. Jej strzeliste granie i pionowe ściany, wywołują respekt a skute lodem i śniegiem podejście na szczyt ciągnie się w nieskończoność. O szczegółach niedawnej wyprawy opowie Joanna Kozanecka. W trakcie pokazu dowiemy się: co to jest magiczna Yellow Tower i Orle Gniazdo, czemu nie wszystkim udaje się zdobyć szczyt, jak Jerzy Kukuczka czuwał nad moją wyprawą i co widać ze szczytu?

 

(pokaz ODWOŁANY - nowego terminu jeszcze nie ustaliliśmy)

 Islandia i północ Norwegii – gdy słońce nie mówi dobranoc

Iwona i Jurek Maronowscy


Daleka północ to przestrzeń i dzika przyroda w jej najlepszej odsłonie, a dzień polarny daje możliwość wędrówki przez całą dobę. Gdy słońce jest najniżej, wtedy krajobraz wygląda jeszcze piękniej. Zabierzemy was do interioru Islandii, wulkanu Askja, by wykąpać się w kraterze Viti wypełnionym ciepłym jeziorem. Zajrzymy w bajkową, wulkaniczną krainę Kerlingarfjöll. Gdzieś we wschodniej Islandii pokażemy gorący wodospad, o którym Islandczycy zakazali nam mówić gdzie jest, aby nikt niepowołany go nie znalazł. W Norwegii powędrujemy ponad morze chmur w masywie Siedmiu Sióstr, odwiedzimy park Rago, odległe plaże Lofotów, fjordy wysp Vesteralen i Senja, a także pokażemy dlaczego jednego dnia jest dzień polarny, a kolejnego w tym samym miejscu noc trwa już ponad godzinę!

 

javlist.net